top

Våra tävlingsekipage

Våra duktiga ekipage som tävlar för VBHK inom olika hundsporter

Mer info kommer löpande!

Bruks
 

Annelie Axelsson & Lilltass

Aussie Action's Red Xciting Xavi
Australian Kelpie
Tävlar i Spår lägre
Uppflyttningsresultat Appellklass

 

Elisabeth Broqvist & Essie
LD STARKLASS, RLDN, RLDF, SPH I Gilliam's Gold Exclusive
Flatcoated retriever
Tävlar i Spår högre klass

Ann-Britt Karlsson & Sigge
Järnklevs Ardunio
Lagotto romagnolo
Tävlar i Spår lägre klass
Uppflyttningsresultat Appellklass

Jari Katajamaa & Kisen
RLDN Lord Nelson's Kisen

Lagotto Romagnolo

Tävlar i Spår lägre klass
Uppflyttningsresultat Appellklass

Elisabeth Luttje Larsson & Java
KORAD, LD STARTKLASS, SPH I, SPH II Ryssbergets Java
Riesenschnauzer
Tävlar i Spår Elitklass

Michaela Perlöv & Aila
LD STARTKLASS Zethras All In Aila
Australian Kelpie
Tävlar i Spår lägre klass
Uppflyttningsresultat Appellklass

Lennart Quick & Litchi
Ooo Astounding Litchi With Good Qi
Australian Kelpie
Tävlar i Spår lägre klass
Uppflyttningsresultat i Appellklass

Gunnel Wasteson & Yoy
KORAD, SPH I, SPH II Vänerbo Yoy
Tysk schäferhund
Tävlar i Spår högre klass

Lydnad
 

Elisabeth Broqvist & Essie
LD STARKLASS, RLDN, RLDF, SPH I Gilliam's Gold Exclusive
Flatcoated retriever
Tävlar i Klass 1

Pi Johansson Bergelind & Brina
LD Startklass, RLDN, RLDF, RLDA,
SE RALLYCH Ramita De Palma Brina

Russkaja tsvetnaja bolonka
Tävlar i Klass 1

Céline Lind & Flamma
Blandras

Tävlar i Startklass 

Elisabeth Luttje Larsson & java
KORAD, LD STARTKLASS, SPH I, SPH II Ryssbergets Java
Riesenschnauzer
Tävlar i Klass 1
1:a pris Lkl 1

Michaela Perlöv & Aila
LD STARTKLASS Aethras All In Aila
Australian Kelpie
Tävlar i Klass 1

Michaela Perlöv & Diego
Diego
Tysk schäferhund (ej stambokförd)
Tävlar i Startklass

 

Rallylydnad


Agneta Andersson & Sansa
Birch Park's Sansa
Shetland sheepdog
Tävlar i Nybörjarklass

Gitte Andersson & Lucas
RLDN, RLDF, RLDA,
SE RALLYCH Indragårdens Lucas

Golden retriever
Tävlar i Mästarklass

 

Pi Johansson Bergelind & Brina
LD Startklass, RLDN, RLDF, RLDA,
SE RALLYCH Ramita De Palma Brina

Russkaja tsvetnaja bolonka
Tävlar i Mästarklass


Elisabeth Broqvist & Essie
LD STARKLASS, RLDN, RLDF, SPH I Gilliam's Gold Exclusive
Flatcoated retriever
Tävlar i Avancerad klass
2 uppflyttningsresultat Avancerad klass


Eleonore Carlsson & Lego
RLDN Legun's X-Pensive Lego
Mittelspitz
Tävlar i Fortsättningsklass

Ann-Britt Karlsson & Sigge
Järnklevs Ardunio
Lagotto romagnolo
Tävlar i Nybörjaklass
1 uppflyttningsresultat Nybörjarklass

Jari Katajamaa & Kisen
RLDN Lord Nelson's Kisen

Lagotto romagnolo

Tävlar i Fortsättningsklass

Jennifer Rapp & Qika
RLDN Qika
Blandras

Tävlar i Fortsättningsklass
 

Jennifer Rapp & Tracy
RLDN Summerstaff's Bufflo Trace
American staffordshire terrier

Tävlar i Fortsättningsklass

Hanna Sloberg & Zeeke
SEVCH RLDN Lapinlunas Zeeke
Finsk lapphund
Tävlar i Fortsättningsklass

 

Agility
 

Caroline Karlsson & Boss
 Fårhundens Lotus
Border Collie
Tävlar i Klass II

Caroline Karlsson & Nocco
 Fårhundens Nocturnal Lupin
Border Collie
Tävlar i Klass I
1 pinne Agilityklass, 1 pinne Hoppklass

Kicki Brattberg & Zo

AgD I, AgHD I, AgHD II Zoë Neska
Blandras
Tävlar i Klass III

1 SM-pinne Agilityklass, 2 SM-pinnar Hoppklass
1 CERT Agilityklass, 1 CERT Hoppklass

Nosework
 

Kicki Brattberg & Zo
AgD I, AgHD I, AgHD II Zoë Neska
Blandras
Godkänt DP NW 1, NW 2, NW 3

Pi Johansson Bergelind & Brina
LD Startklass, RLDN, RLDF, RLDA,
SE RALLYCH Ramita De Palma Brina

Russkaja tsvetnaja bolonka
Tävlar i NW 2
Godkänt DP NW 1, NW 2

Elisabeth Luttje Larsson & Java
KORAD, LD STARTKLASS, SPH I, SPH II Ryssbergets Java
Riesenschnauzer
Tävlar i NW 1

Godkänt DP NW 1, NW 2
Diplom NW 1


Michaela Perlöv & Diego
Diego
Tysk schäferhund (ej stambokförd)
Tävlar i NW1
Godkänt DP NW 1

Övriga tävlingsgrenar & meriter
 

Annelie Axelsson & Lilltass

Aussie Action's Red Xciting Xavi
Australian Kelpie
Känd mental status, 1:a på skott


Kicki Brattberg & Zo
AgD I, AgHD I, AgHD II Zoë Neska
Blandras
Genomfört BPH med skott

Elisabeth Broqvist & Essie
LD STARKLASS, RLDN, RLDF, SPH I Gilliam's Gold Exclusive
Flatcoated retriever
Genomförd FB-R med skott

(funktionsbeskrivning retriever)
Genomförd BPH med skott

Pi Johansson Bergelind & Brina
LD Startklass, RLDN, RLDF, RLDA,
SE RALLYCH Ramita De Palma Brina

Russkaja tsvetnaja bolonka
Godkänt Viltspår Anlagsklass
Genomförd BPH med skott


Ann-Britt Karlsson & Ardunio
Järnklevs Ardunio
Lagotto romagnolo
Känd mental statu​​​​​​s

Elisabeth Luttje Larsson & Java
KORAD, LD STARTKLASS, SPH I, SPH II Ryssbergets Java
Riesenschnauzer
Känd mental status, 1:a på skott
Godkänt MT, 591 poäng


Michaela Perlöv & Aila
LD STARTKLASS Zethras All In Aila
Australian Kelpie
Under utbildning till Barkborrehund
Känd mental status, 1:a på skott


Michaela Perlöv & Diego
Diego
Tysk schäferhund (ej stambokförd)
Tävlar i Specialsök

Gunnel Wasteson & Yoy
KORAD, SPH I, SPH II Vänerbo Yoy
Tysk schäferhund
Godkänt MT, 465 poäng
Godkänd Exteriör
Känd mental status, 1:a på skott


Lennart Quick & Litchi
Ooo Astounding Litchi With Good Qi
Australian Kelpie
Känd mental status, 2:a på skott